O mnie

Cześć! Tutaj Turkusowa!

Moje imię jest tak popularne, że na blogu posługuję się pseudonimem.

Od zawsze lubiłam tworzyć. Zaczęło się od funkcji przedszkolnego rysownika, co w podstawówce ukierunkowało się na projektowanie ubrań, następnie w gimnazjum rozpoczęłam przygodę z szyciem, a w liceum narodziła się moja nieokiełznana podróżnicza pasja (choć pierwszy wyjazd zaliczyłam jako siedmiomiesięczny szkrab) i powstał ten oto blog! Medycyna, którą obecnie studiuję ma pozwolić mi w przyszłości ratować ludzkie życie, co od zawsze było moją główną ideą.

W życiu stawiam na jego celebrację i wykorzystywanie każdej minuty! Nie bardzo wychodzi mi “nicnierobienie”, za to codziennie wpadam na dziesiątki różnych, czasem zupełnie szalonych lub naiwnych pomysłów ;). Wtedy powtarzam sobie, że najwięksi podróżnicy i odkrywcy też byli traktowani przez swoje otoczenie jak wariaci, a to czy nasz plan się powiedzie zależy w największej mierze od nas samych.

Dotychczasowe przygody sprawiły, że “spodróżniałam” już na dobre, ale wychodzę z założenia, że uzależnienie od podróży jest najzdrowszym, w jakie mogłam wpaść.

Jak dotąd odwiedziłam 26 krajów, na 3 kontynentach i nadal uważam, że to zdecydowanie za mało! Cały czas jednak trzymam się zasady, że podróż to nie wyścig, dlatego choć odkrywam kolejne miejsca baaardzo aktywnie i intensywnie, uwielbiam też zatrzymać się na chwilę, aby zamknąć oczy i posłuchać ptaków w Ojcowie, obejrzeć jak słońce oświetla kolejne partie lizbońskiej starówki albo po prostu poczuć jak dobrze mi w tym miejscu i czasie, w którym się znajduję.

To jak, chcesz poznać bardziej moje turkusowe życie na podróżniczym szlaku pisane?

Pozdrawiam i zapraszam do lektury!

 

 

 


Facebook
Facebook
Google+
http://zyciewturkusie.pl">
YouTube
Instagram